Elżbieta Pronobis

o artyście
Elżbieta Pronobis  jest absolwentką filologii niemieckiej we Wroclawiu. Od ponad 30-tu lat mieszka we Francji. Za granicą został odkryty jej talent malarski. Artystka z wielką pasją realizuje się w malarstwie, szukając piękna w naturze i każdej chwili życia.
Elżbieta uczestniczyła w kilku atelier we Francji. Jedno z nich odbyło się pod kierunkiem cenionego artysty, wychowanka uczelni francuskich (Paryż , Arras) Erica Gallet. W swojej tworczosci artystka szuka radości życia, odkrywania innych wymiarów rzeczywistości, zaczarowania chwilą.
Elżbieta Pronobis  wystawia swoje prace we Francji w Arras, St-Nicolas, Vimy, współpracuje rownież z wrocławskim Domem Aukcyjnym DNA i galeriami we Wroclawiu. Malarka  jest dumna z rodzinnych powiązań ze znaną krakowską rodziną Turnau, z której wywodzi się wielu artystów, w tym kilku znanych  mistrzów pędzla.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki ich przechowywania w ustawieniach przeglądarki.
Copyright © 2016 Aibek Studio